Granty církve rozdělované v 2024

Církev vypisuje i v roce 2024 interní granty ze svých fondů a sbírek a jsou to Diakonické a rozvojové projekty (zdrojem jsou finanční náhrady od státu v rámci tzv. církevních restitucí), Jeronýmova jednota (zdrojem je sbírka ve sborech ČCE) a Včasné projekty (zdrojem je fundraising ústřední církevní kanceláře).

Také pro letošek se chystá online setkání pro žadatele – se stručným představením grantových výzev a dostatkem času na položení všech dotazů. Uskuteční se v úterý 2. dubna 2024 od 18.00 hod na tomto odkaze.

Všechny programy budou bez výjímek otevřeny 1.4. s uzavřením příjmu přihlášek 31.5. v 23:59 a u všech názvů najdete detailní text výzvy s podmínkami.

Diakonické a rozvojové projekty - 4 programy:

1. Rozvoj sborů, výchova a vzdělávání 2025 - DARP_výzva 2025_sbory.pdf
  2. Diakonická práce 2025 - DARP_výzva_2025_diakonie.pdf
  3. Sbory ČCE a životní prostředí 2025 - DARP_výzva_2025_ekologie.pdf
  4. Průkopnická místa 2025 - DARP_výzva_průkopnická_místa.pdf

Samostatná webová stránka k DaRP je zde.

Jeronýmova jednota - JJ_2024.pdf

Včasné projekty - VP_výzva_2024.pdf

Žádosti lze podávat od roku 2023 výhradně elektronicky a pokud jste v systému ještě nebyli, pokyny k registraci najdete v manuálu „Jak podat projekt v ČCE?“ (Manuál podávání projektu.pdf).