Martin Luther a české země

6. listopadu 2017

Autor: Martin Wernisch

Martin Luther a české země

martin-lutherV hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky proběhla v pátek 20. října 2017 konference k 500. výročí počátku reformace s názvem Martin Luther pro dnešek.

Hlavními řečníky byli vedoucí katedry církevních dějin na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy Martin Wernisch a Albrecht Beutel z Evangelické teologické fakulty v německém Münsteru (jeho příspěvek v německém jazyce).

K obsáhlému tématu vztahů mezi Martinem Lutherem a Českými zeměmi Martin Wernisch přistoupil prostřednictvím několika postav reformátorových příznivců. Jeho příspěvek na česko-německé konferenci přikládáme.

Wernisch – Martin Luther a české země (DOC)