Prosba o přímluvné modlitby za pronásledované křesťany

12. dubna 2017

Modleme se za pokoj a smíření. Čiňme tak při velikonočních bohoslužbách, v dalších dnech, ve shromážděních církve i v soukromí.

Prosba o přímluvné modlitby za pronásledované křesťany
12. dubna 2017 - Prosba o přímluvné modlitby za pronásledované křesťany

Sestry a bratři,

na Květnou neděli t.r. zemřelo na dvou místech Egypta při bohoslužbách téměř padesát křesťanů, mužů, žen i dětí, a zraněno bylo více než sto dalších. K odpovědnosti za hrozné činy se přihlásili příslušníci teroristické organizace tzv. islámského státu.

Modleme se za pokoj a smíření. Čiňme tak při velikonočních bohoslužbách, v dalších dnech, ve shromážděních církve i v soukromí.

Sdílíme s vámi svou modlitbu:

Bože, dal jsi život Kristu, který zemřel za naše viny. V něm i nám otevíráš nový život.

V síle této naděje prosíme za ty, kdo jsou přemoženi zlem a bolestí.

Prosíme za rodiny zemřelých na Květnou neděli v Egyptě. Ať jsou jim blízko ti, kdo pomohou překonat zděšení a bolest.

Prosíme, rozlévej mocně naději evangelia, aby se nikde nemuseli lidé scházet k bohoslužbám ve strachu a úzkosti z toho, co je čeká.

Prosíme za křesťany, kteří jsou kdekoli na světě vězněni a pronásledování kvůli víře v Krista ukřižovaného a vzkříšeného. Posiluj je. Dávej odvahu a moudrost těm, kdo jim mohou pomoci.

Prosíme, svou milostí se dotýkej všech, kdo myslí a činí zle. Ať poznají ubohost svého jednání a přijmou krásnou moc lásky a naděje.

Požehnaný čas velikonoční přejí

Daniel Ženatý, synodní senior

Vladimír Zikmund, synodní kurátor

Pavel Pokorný, první náměstek synodního seniora