Jak vnímá Českobratrská církev evangelická otázku homosexuality?

24. listopadu 2016
Jak vnímá Českobratrská církev evangelická otázku homosexuality?
24. listopadu 2016 - Jak vnímá Českobratrská církev evangelická otázku homosexuality?

Homosexualita je v naší církvi předmětem rozhovorů. Za podstatné považujeme vyznání, že lidé s homosexuální orientací jsou stejně jako ostatní součástí Božího stvoření a patří do prostoru Boží lásky i lidského porozumění. Z toho vyplývá naše pomoc homosexuálům při jejich úsilí o plný život uprostřed společnosti i církve.

Českobratrská církev evangelická žehná svazkům osob stejného pohlaví. Synod naší církve v květnu roku 2023 přijal následující usnesení:

„Synod ČCE souhlasí s možností požehnání svazků osob stejného pohlaví, pokud o to požádají. Synod ČCE vnímá, že názory na tuto otázku nejsou v církvi jednotné, podporuje činnost komise pro soužití s LGBTQ lidmi a pokračování diskuse v církvi o tomto tématu. Synod konstatuje, že žádný kazatel není povinen žehnat svazkům osob stejného pohlaví.“

Ve věci učení jednota napříč církvemi i společností v Česku sotva v brzké době nastane. Ve věci vztahu k lidem je postup jasný – nikdo nemá být odsuzován na základě subjektivních poznání, soud patří přece jenom jinému.

K dalšímu čtení doporučujeme také: