Literární soutěž pro studenty vrcholí: práce posílejte do 18. února

9. února 2022

První ročník studentské literární soutěže s lidskoprávní tematikou se zvolna blíží k závěru. Žáci a studenti od 12 do 20 let se mohou formou eseje chopit letošního tématu „Nejsem rasista, ale…“ Pozor, uzávěrka přihlášek je 18. února.

Literární soutěž pro studenty vrcholí: práce posílejte do 18. února
9. února 2022 - Literární soutěž pro studenty vrcholí: práce posílejte do 18. února

Úsilí o obhajobu lidských práv patří k zásadním úkolům církve ve společnosti. Evangelická církev již několik let pořádá akci Dáváme hlas ponižovaným. Jejím smyslem je veřejně připomenout, že lidé na mnoha místech světa či v různých sociálních skupinách zažívají útlak kvůli své víře, přesvědčení nebo světonázoru. Další ročník této iniciativy se pořadatelé rozhodli rozšířit o doprovodný program: studentskou literární soutěž. Nad soutěží převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Miloš Vystrčil.

Jako forma soutěžní práce byla zvolena esej. Téma prvního ročníku je častá kontroverzní úvaha slyšitelná napříč společností: „Nejsem rasista, ale...“
Soutěž je vyhlášena ve dvou kategoriích (12-15 let, 16- 20 let) a mohou se do ní přihlásit žáci či studenti z celé republiky.

Přihlášky i samotný text práce (v rozsahu nejvíce 10 tisíc znaků s mezerami) je možné odeslat elektronicky na stránce www.e-cirkev.cz/soutez. Došlé práce ohodnotí odborná porota, tři vítězná místa v každé z kategorií budou ohodnocena finanční odměnou (1. místo 5.000 Kč, 2. místo 3.000 Kč, 3. místo 2.000 Kč).

Přihlášky a práce je nutno poslat nejpozději do 18. února 2022. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 17. března 2022 v Senátu Parlamentu České republiky při příležitosti Mezinárodního dne boje proti rasismu.

Další informace a přihláška

Ke stažení:

Kontaktní osoba: Pavel Hanych, člen komise pro lidská práva ČCE, hanych@e-cirkev.cz, +420 608 880 579