Českobratrská církev evangelická pravidelně vydává dva časopisy, dvakrát ročně Sbírku kázání a třikrát do roka Ekumenický bulletin v angličtině a němčině pro zahraniční zájemce o novinky v naší církvi.

ČESKÝ BRATR

Časopis Český bratr je měsíčník určený zejména členům církve. Vychází od roku 1924. Čtenářům předává aktuality z dění v církvi, pozvánky, reportáže z akcí, rozhovory se zajímavými lidmi či komentáře k současnému dění.

Roční předplatné činí 450 Kč, rozsah je kolem 50 stran. Redakční uzávěrka každého čísla je vždy druhou neděli v měsíci. Časopis vychází kolem 10. dne následujícího měsíce. K dostání je ve sborech nebo předplatitelům poštou. Objednávky přijímá redakce (ceskybratr@e-cirkev.cz, 224 999 236).

www.ceskybratr.cz

SBÍRKA KÁZÁNÍ

Sbírku kázání začala vydávat Českobratrská církev evangelická po druhé světové válce, kdy byl v církvi nedostatek farářů. Obsahuje kompletní pořady bohoslužeb, tedy biblické texty, písně, modlitby a kázání. Vychází dvakrát ročně (koncem června a koncem listopadu). Každé číslo obsahuje 15 kázání, uspořádaných podle církevního roku. Od jara 2023 vychází již pouze elektronicky (v PDF), na vyžádání lze však objednat fyzickou kopii v nízkonákladové produkci (cena 50 Kč/ks). Objednávky přijímá redakce Českého bratra (ceskybratr@e-cirkev.cz, 224 999 236).

EKUMENICKÝ BULLETIN

Třikrát do roka vydáváme pro zahraniční zájemce o zprávy z Českobratrské církve evangelické, Diakonie ČCE a Evangelické teologické fakulty Ekumenický bulletin, a to v angličtině a němčině.

CESTA CÍRKVE

Soubor archivních materiálů mapující cestu Českobratrské církve evangelické v letech 1945–1989 vyšel knižně v devíti dílech. Desátý díl je překladový a obsahuje výběr textů z předchozích devíti publikací přeložený do němčiny. Digitalizované texty je možné procházet online na webu cestacirkve.evangnet.cz.