Zveme na konferenci "Autorita Písma a žehnání stejnopohlavním svazkům"

18. ledna 2024

Českobratrská církev evangelická ve spolupráci s Evangelickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy zvou na teologickou konferenci "Autorita Písma a žehnání stejnopohlavním svazkům". Koná se v sobotu 27. ledna 2024 od 9 hod. v Praze.

Autorita
18. ledna 2024 - Zveme na konferenci "Autorita Písma a žehnání stejnopohlavním svazkům"

Loňský synod Českobratrské církve evangelické (ČCE) na svém květnovém zasedání usnesl, že „souhlasí s možností požehnání svazků osob stejného pohlaví, pokud o to požádají…“

Toto usnesení vyvolalo značnou odezvu v ČCE i mimo ni a v některých případech se setkalo s rozhodným odporem. Rozhovor o homosexualitě a stejnopohlavních svazcích, který už řadu let v církvi probíhal, v důsledku usnesení nabral na intenzitě. Řadě orgánů církve byly zaslány námitky a protesty proti usnesení synodu.

Záměrem chystané konference je pomoci probíhajícímu rozhovoru vyjasněním pojmů a problémů, na něž rozhovor opakovaně naráží: V čem spočívá autorita biblických textů a jak v tomto světle pohlížet na vztahy a svazky lidí stejného pohlaví? Co znamená něčemu žehnat? Co je podstatou manželského svazku?

Konference bude strukturována tak, aby podpořila věcný dialog: každému z těchto tří okruhů bude věnován výchozí referát a koreferát, na závěr je plánována panelová diskuse.

Konference proběhne v sobotu 27. ledna od 9.00 do 17.00 hod. v prostorách auly Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (Magdalény Rettigové 4, Praha 1). Účast na konferenci je bezplatná, ale z organizačních důvodů je nutná registrace předem. Registrační formulář, podrobný program i další informace najdete na webu e-cirkev.cz/konference.

ilustrační foto: Farářský kurz 2023 v prostorách auly PedF UK