Zástupci mládeže se setkali v Brně

8. března 2017

Volba nového celocírkevního odboru mládeže (COM) byla vrcholem Porady mládeže, na kterou se první březnový víkend sjeli do Brna zástupci mládeže ze všech koutů republiky.

Zástupci mládeže se setkali v Brně
8. března 2017 - Zástupci mládeže se setkali v Brně

Volba nového celocírkevního odboru mládeže (COM) byla vrcholem porady, na kterou se první březnový víkend sjeli do Brna zástupci mládeže ze všech koutů republiky.

COM je poradním odborem synodní rady a podílí se například na organizaci řady akcí po celý rok. Členy jsou faráři i laici a obměňuje se každé dva roky. Funkce se vždy ujímá na podzimním Sjezdu (nejen) evangelické mládeže. Za laiky byli do odboru zvoleni Jakub Martinů, Daniel Ort, Dominik Bláha, Alena Pikousová a Zuzana Férová; za faráře Alexandra Jacobea, Ondřej Zikmund, Jana Hofmanová a Maroš Klačko.

Kromě volby se účastníci vzájemně pozvali na akce, které pořádají, vyslechli, na co nezapomenout při přípravě takových akcí a na programu byla také panelová diskuze na téma Mluvit o Bohu v různých kontextech.