Vychází mezináboženský kalendář

7. prosince 2021

V nakladatelství Dingir vychází český mezináboženský kalendář na rok 2022. Hlavním autorem je evangelický farář pro menšiny Mikuláš Vymětal.

Vychází mezináboženský kalendář
7. prosince 2021 - Vychází mezináboženský kalendář

V nakladatelství Dingir vychází Mezináboženský kalendář pro rok 2022 křesťanského a občanského letopočtu. Obsahuje svátky pěti hlavních náboženských tradic (hinduismu, buddhismu, judaismu, křesťanství a islámu), přičemž křesťanství je rozděleno na východní a západní. Vedle těchto hlavních tradic jsou okrajově zmíněny i svátky drúzů a samaritánů. Naopak poměrně dost svátků je z občanského kalendáře. Podrobnější pojednání o řadě svátků již přinesl Náboženský infoservis, další se chystají v roce 2022.

Hlavním autorem kalendáře je Mikuláš Vymětal, redakci provedl Zdeněk Vojtíšek. Kalendář se stane přílohou prosincových čísel časopisů ProtestantTvůrčí život a Dingir. Jedná se plnobarevný jednostranný tisk na křídovém papíře ve formátu A3.

V elektronické podobě nabízíme kalendář k volnému šíření:

Tištěný kalendář je možné získat také bez časopisu, a to objednávkou v e-shopu nakladatelství Dingir nebo na adrese dingir@dingir.cz. Cena kalendáře je 10,- Kč (poštovné: 23,- Kč). Kalendář je také možné po objednání vyzvednout ve vrátnici Husitské teologické fakulty UK, Pacovská 4, Praha 4.

Text: info.dingir.cz