Ústřední shromáždění Jeronýmovy jednoty jednalo v Nosislavi

13. září 2022

Každoroční zasedání Ústředního shromáždění Jeronýmovy jednoty, která je nástrojem solidarity a podpory sborů při údržbě a opravě far a kostelů, se konalo ve dnech 9.–10. září 2022 ve farním sboru v Nosislavi.

Ústřední shromáždění Jeronýmovy jednoty jednalo v Nosislavi
13. září 2022 - Ústřední shromáždění Jeronýmovy jednoty jednalo v Nosislavi

Účastníci schválili podpůrný plán darů z prostředků celocírkevní sbírky darů Jeronýmovy jednoty na základě žádostí doporučených senioráty.

Dále diskutovali o systému poskytování darů a zápůjček v rámci Jeronýmovy jednoty a návaznosti na systém církevních grantů na Diakonické a rozvojové projekty (DaRP). Vedoucí tajemník ústřední církevní kanceláře Martin Balcar představil letos zavedený postup digitálního podávání žádostí DaRP, který bude od příštího roku užíván také pro všechny projekty včetně žádostí o dar či zápůjčku v rámci Jeronýmovy jednoty.

V sobotu pak poslanci navštívili okolní farní sbory v Nikolčicích, Hustopečích a Kloboukách, kde si také prohlédli novou budovu střediska Diakonie Betlém.

Podrobné informace z jednání Ústředního shromáždění Jeronýmovy jednoty budou následně zveřejněny přímo na stránkách organizace.

Jeronýmova jednota Nosislav 2022 _02