Univerzita představí výsledky nálezů v Tel Moca

7. prosince 2021

Evangelická teologická fakulta pořádá ve čtvrtek 16. prosince od 10.00 hodin ve spolupráci s Univerzitou Karlovou on-line tiskovou konferenci, na které představí výsledky dlouhodobé spolupráce s Univerzitou Tel Aviv. Zejména pak objevy v lokalitě starověkého chrámu Tel Moca.

Univerzita představí výsledky nálezů v Tel Moca
7. prosince 2021 - Univerzita představí výsledky nálezů v Tel Moca

TEL MOCA – STAROVĚKÝ CHRÁM V IZRAELI, O KTERÉM SE NEVĚDĚLO

Univerzita Karlova v Praze srdečně zve na tiskovou konferenci, na které Evangelická teologická fakulta UK představí výsledky společné činnosti s Univerzitou Tel Aviv, které jsou mimořádné v řadě ohledů.

Jde o víceletý mezinárodní výzkum v rámci Tel Moza Expedition Project (2019-2023), který klade prst na tep současnému bádání v oblasti archeologie, biblické vědy a dějin jižní Levanty. Díky nálezům v odkrývané lokalitě lze nově rozumět nejen geopolitickým souvislostem raných územních útvarů v regionu, dalekosáhlému přenosu architektonických tradic, ale také kontinuitě a transformaci náboženských zvyklostí v oblasti kultu.

Tiskové konference se zúčastní:

• prof. Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy
  • doc. Filip Čapek, Ph.D., vedoucí českého týmu, ETF UK a CBS AV ČR a UK
  • prof. Martin Prudký, člen expedice, vedoucí katedry Starého zákona, ETF UK
  • doc. Petr Sláma, Ph.D., člen expedice, ETF UK
  • David Rafael Moulis, Ph.D., fotograf a člen expedice, ETF UK

Tisková konference se uskuteční ve čtvrtek 16. prosince 2021 v 10.00 hodin prostřednictvím on-line nástroje MICROSOFT TEAMS. Prosíme o potvrzení účasti a vyžádání si odkazu pro on-line konferenci do 15.12.2021 do 16.00 hod. prostřednictvím e-mailu pr@cuni.cz.

Foto: David Rafael Moulis