Tváří v tvář ve Štýrském Hradci! Setkání křesťanů 2020

17. dubna 2018

První mezinárodní přípravná schůzka pro další Setkání křesťanů v roce 2020 proběhla za účasti zástupců 16 církví z devíti evropských zemí ve dnech 11. - 12. 4. 2018 v budoucím místě konání ve Štýrském Hradci v Rakousku.

Tváří v tvář ve Štýrském Hradci! Setkání křesťanů 2020
17. dubna 2018 - Tváří v tvář ve Štýrském Hradci! Setkání křesťanů 2020

Město a jeho rozvinutou ekumenickou spolupráci první večer představil místní superintendent Hermann Miklas a svůj referát doplnil jasným sdělením, že ve Štýrském Hradci je zapojení ekumeny do této akce (včetně místního katolického biskupa) hotová věc.

Motto akce z 1 Kor 13,12: „Tváří v tvář“ ekumenický rozměr setkání podtrhuje, chce posílit vzájemnost v diaspoře a vést k poznání Boha. Přípravný výbor si definoval cílové skupiny (děti, mládež, dospělí, veřejnost) a hlavní záměr (bořit hranice, posílit víru, setkávat se). Věnoval se rozpočtu, projednal představu o společném zpěvníku, webových stránkách a přihlašovacím systému. Účastníci si prohlédli místní kongresovou halu, v níž se bude konat hlavní program, další program bude probíhat i v řadě místních sborů různých denominací, dokonce i v židovské synagoze a ve zdejším koptském chrámu.

Setkání křesťanů se připravuje v termínu 3. – 5. července 2020 ve Štýrském Hradci.