Tomáš Molnár obdržel Kulturní cenu města Trutnova

24. června 2022

Trutnovský evangelický farář Tomáš Molnár ve středu 15. června 2022 převzal Kulturní cenu města Trutnova. Získal ji za své dlouholeté působení v regionu, především pak za pořadatelství festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran.

Tomáš Molnár obdržel Kulturní cenu města Trutnova
24. června 2022 - Tomáš Molnár obdržel Kulturní cenu města Trutnova

Tomáš Molnár se stal 34. držitelem Kulturní ceny města Trutnova. Město jej ocenilo především za dlouholeté pořádání festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran.

Na začátku tohoto festivalu přitom bylo poničení židovských náhrobků na tamějším hřbitově. "Tehdy jsem si řekl, že by bylo lépe než reagovat represivně, zareagovat nějakým pozitivním způsobem a poskytnout k té věci vzdělávání...," vzpomíná T. Molnár. Od té doby podle jeho slov prošlo festivalem přibližně 12 tisíc dětí a bezpočet dalších účastníků.

Kulturní cenu města Trutnova v minulosti získal například prezident Václav Havel. O Tomášovi a evangelících (nejen v Trutnově) nyní vznikl krátký dokument:

Tomáš Molnár, ochránce dědictví