To si musíš rozhodnout sám

13. prosince 2019

Listopadové číslo časopisu Český bratr se zabývá tématem rozhodování. Volby a životní křižovatky. Co za nás rozhodují druzí? A co leží na našich bedrech? Časopis je vám k dispozici on-line ke čtení i k poslechu.

To si musíš rozhodnout sám
13. prosince 2019 - To si musíš rozhodnout sám

Není rozhodování jako rozhodování. Někdy musíme rozhodnout za jiné, pro jiné. Co z toho rozhodnutí bude vyplývat pro firmu, pro podřízené, kolegy, taky v rodině pro partnera či děti? To je těžké a často nosíme otazníky dlouho v hlavě, právě protože se to týká i druhých. A pak je druhý typ rozhodování – za sebe. Je to čistě moje věc. To je také těžké, důsledky jsou jen a jen na moji zodpovědnost.

Závažnost rozhodování souvisí s pravdivým přístupem k životu i k sobě samému, s orientací ve světě, s modlitbou i sociálními bublinami. A jak se dozvíte na konci rozhovoru s mladým advokátem – rozhodování se nelze vyhnout, musí ale vykrystalizovat, s pomocí Boží dříve či později uzrát.

Přejeme vám inspirativní čtení na www.ceskybratr.cz.

(z úvodníku šéfredaktorky)