Teologie jinak. Pro středoškolačky a středoškoláky!

1. listopadu 2018

Chcete zjistit, která místa, o nichž se píše v Bibli, se podařilo v Izraeli opravdu nalézt? Zajímá vás, jak se vánoční poselství po staletí utvářelo a proměňovalo? A má víra co dělat s politikou?

Teologie jinak. Pro středoškolačky a středoškoláky!
1. listopadu 2018 - Teologie jinak. Pro středoškolačky a středoškoláky!

Tato a další témata připravila Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy pro studentky a studenty všech typů středních škol, kteří se zajímají o to, jak teologie a další společenské vědy utváří naše životy.

Od 12. listopadu do 10. prosince se můžete každé pondělí v podvečer zaposlouchat do poutavého vyprávění učitelů a studentů Evangelické teologické fakulty:

• 12. listopadu – Od archeologie k Bibli a zpět: Vykopávky v dnešním Izraeli
  • 19. listopadu – Jsme opravdu křesťanská civilizace?
  • 26. listopadu – Nemusím být farář, kaplan ani sociální pracovník, přesto studuji na teologické fakultě a neměnil bych
  • 03. prosince – Ježíš, nebo Ježíšek? Příběh, jak ho známe i neznáme
  • 10. prosince – Politická dimenze víry: zdroje, příklady a limity

Kdy: 12. listopadu až 10. prosince

Kde: Evangelická teologická fakulta, Černá 9, Praha 1

Od kolika: vždy v pondělí od 16.30 do 18.00 hod.

Pro: studenty a studentky všech typů středních škol

Přihlašujte se e-mailem na lukas@etf.cuni.cz.