Synodní rada přivítala biskupa Tomáše Holuba

14. června 2022

Členové církevního vedení se v pondělí 13. června 2022 setkali s plzeňským biskupem a předsedou Rady České biskupské konference pro ekumenismus a mezináboženský dialog Tomášem Holubem.

Synodní rada přivítala biskupa Tomáše Holuba
14. června 2022 - Synodní rada přivítala biskupa Tomáše Holuba

Synodní rada přivítala vzácného ekumenického hosta Tomáše Holuba, plzeňského biskupa a mimo jiné také předsedu Rady ČBK pro ekumenismus a mezináboženský dialog. Jsme vděčni za vzájemnou spolupráci a dobré vztahy.

Hovořilo se mimo jiné o tom, jak rezonuje v katolické církvi tzv. synodální proces, což je tříletá iniciativa vyhlášená papežem Františkem, která má posílit ducha komunikace a společné odpovědnosti v katolické církvi. Tématem se staly například také ekumenické aspekty společně uznávaného křtu, jak je řešilo letošní zasedání synodu ČCE. Děkujeme za otevřený rozhovor a milé setkání.