Synod bude jednat od 19. do 21. května ve Svitavách

11. května 2022

Nejvyšší zákonodárné a řídící shromáždění (parlament) Českobratrské církve evangelické se sejde od čtvrtka 19. května do soboty 21. května 2022 ve Svitavách. Připravujeme videopřenos zahajovací bohoslužby a podrobné on-line textové zpravodajství.

Synod
11. května 2022 - Synod bude jednat od 19. do 21. května ve Svitavách

Přibližně stovka synodálek a synodálů, poradců a dalších účastníků zamíří ve čtvrtek 19. května 2022 do Svitav. V tamějším městském kulturním středisku Fabrika se uskuteční třídenní 4. zasedání 35. synodu Českobratrské církve evangelické.

Náročná jednání zahrnují mimo jiné rozpravy o budoucím uspořádání církve, o otázkách věroučných i hospodářských, o církevních řádech a pravidlech, budoucnosti sborů i seniorátů... Podrobný program naleznete zde.

Tradiční textové zpravodajství v reálném čase přineseme opět z místa konání. K tomu také fotodokumentaci i postřehy ze zákulisí. Vše sledujte na webu věnovaném zasedání synod.e-cirkev.cz.

K úvodní bohoslužbě bude možné připojit se prostřednictvím živého videopřenosu ze svitavského "Červeného kostela". Přenos nabídneme rovněž na výše uvedené stránce nebo i přímým proklikem z hlavní stránky webu e-cirkev.cz.

Aby vám nic důležitého neuniklo, sledujte nás na YouTube nebo Facebooku