Sympozium ke 100. výročí církve

8. listopadu 2018

Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy (ETF) zve na sympozium ke stému výročí vzniku Českobratrské církve evangelické.

Sympozium ke 100. výročí církve
8. listopadu 2018 - Sympozium ke 100. výročí církve

Setkání v rámci programu „Teologie jako způsob interpretace historie, tradic a současné společnosti“ se koná v úterý 13. listopadu od 9.30 hodin ve Velké posluchárně ETF (Černá 9, Praha 1).

Program zahájí Ota Halama z katedry církevních dějin s tématem „Česká konfese před vystoupením Ferdinanda Hrejsy. Toleranční a potolernační předpoklady unie českomoravských protestantů“. S příspěvkem „Vznik ČCE v kontextu náboženské situace v českých zemích“ naváže odborný asistent z Ekumenického institutu Martin Vaňáč. Sympozium uzavře vedoucí katedry systematické teologie Jan Štefan s tématem „ČCE – českobratrská, nebo evangelická?“.

Předpokládaný konec programu je ve 12.30 hodin. Pozvánku v PDF naleznete zde.