Sváteční slovo Marty Židkové: Bůh je ukryt v bližních

14. února 2022

V neděli 13. února 2022 vystoupila v pořadu České televize Sváteční slovo celocírkevní farářka s určením pro školy Evangelické akademie v Brně Marta Židková. Srdečně vás zveme ke sledování záznamu pořadu.

Sváteční slovo Marty Židkové: Bůh je ukryt v bližních
14. února 2022 - Sváteční slovo Marty Židkové: Bůh je ukryt v bližních

Evangelická farářka Marta Židková hovořila ve své promluvě mimo jiné o hodnotách, ke kterým vede své studenty Evangelická akademie.

O potřebě být druhým nablízku. Být citliví, pokorní a vnímat potřebného v nouzi... Vykračovat ke druhému.

"Však nás sám Ježíš učil, že to jde - nebýt lhostejní, zastavit se s tím, kdo nestíhá naše tempo, otočit se a počkat na toho, kdo zůstává v životě vzadu. Má smysl navzájem se podepírat, držet jednoho či druhého za ruku nebo nad vodou, když to zrovna potřebuje. Protože v bližních je skryt Bůh."

#naděje #lidé #společenství #slovo

Celý díl pořadu sledujte ve videoarchivu České televize.