Sváteční slovo evangelické farářky Ivy Květonové

17. ledna 2022

V neděli 16. ledna 2022 vystoupila v pořadu České televize Sváteční slovo seniorátní farářka brněnského seniorátu a farářka farního sboru Brno I Iva Květonová. Srdečně vás zveme ke sledování záznamu pořadu.

Sváteční slovo evangelické farářky Ivy Květonové
17. ledna 2022 - Sváteční slovo evangelické farářky Ivy Květonové

Evangelická farářka Iva Květonová hovořila ve své promluvě o odpuštění jako o příležitosti, která vstupuje do našeho světa a sami ji můžeme přijmout i aktivně "darovat".

"Zlé věci si v sobě někdy umíme nést dost dlouho. Odpuštění je šance. Možnost začít znova. Vrátit někoho - a taky sebe - zpátky do života. Zase se narovnat, zvednout hlavu, normálně jíst, spát..., žít.

Odpouštět, být k druhým velkorysý, a tohle taky zažívat sám na sobě, je pro život podobně důležité jako jídlo. Proto taky v nejznámější křesťanské modlitbě zní prosba "Chléb náš vezdejší dej nám dnes a odpusť nám naše viny". Chléb pro tělo, odpuštění pro duši.

Tyhle dva podstatné dary nabízí Ježíš i nám.

Odpuštění může způsobit velké změny. Může změnit i svět. Bez odpuštění budeme stále po něčem toužit, bude nám něco chybět... Budeme denně poslouchat 'smutné kručení naší duše'."

Celý díl pořadu sledujte ve videoarchivu České televize.

#naděje #lidé #společenství #slovo