Sto let od narození faráře Adriana Mikoláška

5. března 2021
Sto let od narození faráře Adriana Mikoláška
5. března 2021 - Sto let od narození faráře Adriana Mikoláška

5. března uplynulo 100 let od narození evangelického faráře ThDr. Adriana Mikoláška.

Adrian Mikolášek se narodil v Dalmácii na ostrově Brač, gymnázium vystudoval ve Francii a teologickou fakultu v Praze. Působil ve sborech v Praze – Libni, Zásmuky u Kolína a třicet let až do své smrti v roce 1992 ve Dvakačovicích na Pardubicku. Jeho bratr Mirko působil jako misionář v Africe, syn Bohdan je známý hudebník zejména díky písni Ticho o Janu Palachovi. Pro toto výročí chystá liturgický hudební pořad k výročí svého otce o Samaritánech. Spolu s manželkou Janou, evangelickou farářkou, připravili krátké zamyšlení s ukázkou písní z chystaného pásma.
Mnoho dalšího najdete na http://adrian.mikolasek.cz/