Spolu na cestě: konference o duševním zdraví v církvi

22. června 2026

Srdečně zveme na konferenci s tématem duševního zdraví ve společenství církve. Koná se 19. září 2026 v Praze na Vinohradech.

Spolu na cestě: konference o duševním zdraví v církvi
22. června 2026 - Spolu na cestě: konference o duševním zdraví v církvi

Evangelická církev plánuje v sobotu 19. září 2026 uspořádat první konferenci pro všechny, kdo se zajímají o téma duševního zdraví v církevním společenství.

Konference se uskuteční v prostorách evangelického sboru v Praze na Vinohradech. Nepočítá se s možností online připojení.

Na programu jsou tři hlavní přednášky odborníků na duševní zdraví a v odpolední části proběhnou dvě panelové diskuse s lidmi s vlastní zkušeností psychického onemocnění a s osobami, které se věnují pastoraci osob s duševními problémy. 

Témata: 

  • přehled nemocí a jejich dopadů na společenství v křesťanském prostředí
  • principy Otevřeného dialogu
  • spiritualita a duševní zdraví
  • sdílení zkušeností ze života s psychickými problémy
  • co můžeme udělat pro lidi s duševním onemocněním v našem společenství

Lektoři a hosté:

  • Ivan Ryšavý
  • Stanislav Turek
  • Jiří Motl
  • Hana Karbanová
  • lidé s vlastní zkušeností psychického onemocnění

Účastnický poplatek 250 Kč pokrývá oběd i celodenní občerstvení. Přihlašovat se můžete na tomto webu.

Zajímá vás dění v církvi?

Máte rádi celocírkevní akce? Chcete vědět o akcích v Bělči, Chotěboři či jinde? Jezdíte na akce pro laiky nebo pro rodiny s dětmi?
Nechte si na svůj e-mail zasílat informace, které vás zajímají.