Společná evangelická fotogalerie startuje

14. listopadu 2022

Tisíce fotek z evangelických akcí se přesouvají z webů, sociálních sítí a dalších míst na společnou adresu - fotky.e-cirkev.cz. Začínáme stavět největší evangelickou databázi včetně fotek ze starých archivů.

Vítejte na největší evangelické internetové fotogalerii
14. listopadu 2022 - Společná evangelická fotogalerie startuje

"Vítejte na největší evangelické internetové fotogalerii" - takto vás přivítá fotky.e-cirkev.cz. Najdete na ní aktuální snímky z akcí i historické záběry z církevních archivů.

Dlouho jsme hledali způsob a vhodnou platformu, která by umožnila vyhledávání dle klíčových slov, uměla česky a byla jednoduchá. Zvolili jsme prostředí poskytované platformou Smugmug.com. Věříme, že se vám databáze bude líbit. Začínáme postupně, z archivu ČCE jsme zatím do galerie vložili zlomek fotek a to ty z let 2019 - 2022. Evangelické archivy však obsahují tisíce starších, ty budeme vkládat postupně. Je totiž nutné fotky jednotlivě projít a nevhodné vyřadit, například ty, které neodpovídají platným normám zveřejňování. V současné době jsme tak do galerie vložili již zhruba 5000 fotek.

Máte fotky z různých setkání? Fotíte ve vašem sboru jen tak pro radost? Digitalizujete sborový archiv a rádi byste své snímky sdíleli s ostatními? Dejte nám vědět! Rádi je zařadíme a spolu s vámi vytvoříme největší databázi evangelických fotek na jednom jediném místě! Kontaktujte nás na hofman@e-cirkev.cz