Slovo pro postní čas

7. března 2017

Slovo synodní rady pro postní čas.

Slovo pro postní čas
7. března 2017 - Slovo pro postní čas

Čas půstu nás soustřeďuje k hledání i ke ztišení. Kdo jsem já, kdo je Bůh, komu mohu věřit, komu věřit nemohu, které informace mám slyšet, protože životu prospívají, které mám odmítnout, protože životu škodí, jak reagovat na záměrně šířené lži a polopravdy.

Pomocí v našem hledání i ztišení se mohou stát slova 1. listu Janova, 3,8b: Proto se zjevil Syn Boží, aby zmařil činy ďáblovy.

Boží syn přišel, aby kazil a ničil skutky ďábla. Bohu není lhostejné, že jeho dobré dílo někdo záměrně ničí. Posílá svého syna, aby mařil ďáblovy činy. To je naše naděje. Spočívá v tom, že Kristus ďáblovi nepodlehl, naopak, že ho přemohl. Sestry a bratři, na rozdíl od nás na to Kristus má. I dnes. Smíme se k němu přidat a být v jeho blízkosti. A společně s ním bránit těm, kdo zpochybňují, a tak ničí život v lásce, pravdě a spravedlnosti.

Ať vás Kristova milost provází, jak v životě osobním, tak v životě církve.

Zamyšlení synodního seniora Daniela Ženatého ke druhé postní neděli, na text Mk 12,1-12, odvysílá rádio Proglas 12. března v 5:27, 11:57 a v 17:55 hodin.