Slovo na doma: Alžběta Hanychová a Ondřej Ruml

9. března 2022

Úvahu z cyklu "Slovo na doma" přináší farářka z Prahy – Horních Počernic Alžběta Hanychová a farář z Nového Města na Moravě Ondřej Ruml. Srdečně zveme k poslechu.

Slovo na doma: Ondřej Ruml a Alžběta Hanychová
9. března 2022 - Slovo na doma: Alžběta Hanychová a Ondřej Ruml

"Když jde o pravdu a lásku, vynášíme je do nebe. Ježíš nás ale dnes trochu zastavuje, abychom je pustili také sem k nám... na zem."

"Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu a řekne mu: 'Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět.'"
Jedním ze zásadních motivů začínajícího postního období je také pokušení moci. Asi každý mu občas těžko odoláváme. -Vyšvihnout se a vytáhnout nad ostatní a mít nad nimi navrch...! Bez ohledu na to, že tím člověk pokleká k nohám ďábla.