Shromáždění na podporu čínských křesťanů

13. března 2018

Modlitba za pronásledované čínské křesťany a shromáždění na podporu práv menšin v Číně se uskuteční v pátek 16. března v 18 hodin u památníku obětem komunismu v Praze pod Petřínem.

Shromáždění na podporu čínských křesťanů
13. března 2018 - Shromáždění na podporu čínských křesťanů

Cílem akce je upozornit na případ čínských křesťanů, kterým byla nedávno zamítnuta žádost o azyl a připomenout situaci dalších etnických a náboženských menšin v Čínské lidové republice. Sejdeme se ke krátké modlitbě/zamyšlení, promluví zástupci různých církví a náboženství, bude možnost zapálit svíčku za oběti perzekucí v Číně a získat informace o aktuální situaci čínských žadatelů o azyl. Zúčastní se - Mikuláš Vymětal (farář Českobratrské církve evangelické pro menšiny) - Pavel Pokorný (člen synodní rady Českobratrské církve evangelické) - Alena Fendrychová (Diakonie Českobratrské církve evangelické) - Zuzana Schreiberová (židovská komunita) - Ondřej Adamík (muslimská komunita) - Jiří Chlebníček (hnutí Falun Gong) - a další Podporu čínským křesťanům, kteří nedostali v České republice azyl, vyjádřila synodní rada Českobratrské církve evangelické, Ekumenická rada církví v ČR i Česká biskupská konference.