Sbírka školních potřeb pomůže dětem z rodin ohrožených chudobou

23. srpna 2022

Diakonie ČCE ve spolupráci s televizí Nova spouští dobročinnou sbírku "Školákům od srdce". Tentokrát budou lidé moci darovat dětem školní potřeby. Celorepubliková akce se uskuteční v sobotu 27. srpna 2022 od 10 do 18 hodin ve vybraných pobočkách sítě hypermarketů Tesco.

Sbírka školních potřeb pomůže dětem z rodin ohrožených chudobou
23. srpna 2022 - Sbírka školních potřeb pomůže dětem z rodin ohrožených chudobou

Nový projekt Školákům od srdce má za cíl zajistit školní potřeby pro děti z rodin ohrožených chudobou. Do sbírky se může zapojit úplně každý, stačí při běžném nákupu zakoupit školní a výtvarné potřeby, jako jsou například penály, psací potřeby, sešity, obaly na sešity, štětce, tempery, pravítka, kružítka, lepidla a další. Ty pak předat za pokladnami hypermarketů Tesco dobrovolníkům. Vybrané školní potřeby poté poputují ve spolupráci s Diakonií nejpotřebnějším školákům. 

Školáci představení (1)

„Nova pomáhá nepřetržitě, a proto jsme i součástí řady aktivit na podporu těch nejohroženějších, zejména dětí. Jsme tu pro ně a moc si přejeme, aby všechny prožily krásný začátek školního roku. Budeme rádi, když nám v tom pomůžete a k této akci se přidáte. TV Nova daruje v rámci akce Školákům od srdce na podporu vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněných rodin 250 tabletů,“ říká Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova.

„Diakonie už dvanáctým rokem pořádá sbírku Krabice od bot, největší sbírku vánočních dárků pro děti v ČR. Díky partnerství s TV Nova můžeme naši pomoc rozšířit. Podle našeho průzkumu má potíže s nákupem školních pomůcek 85 % rodin ohrožených chudobou. Pera, sešity a další dary ze sbírky Školákům od srdce budeme rozdávat za pomoci desítek organizací, které dlouhodobě pracují s dětmi ohroženými chudobou,“ připomíná Zdeňka Sobotová, vedoucí oddělení péče o dárce Diakonie ČCE.

„Společnost Tesco se již devět let zapojuje do národních potravinových sbírek, pravidelně také organizujeme na našich obchodech po celé České republice mimořádné sbírky na pomoc lidem v nouzi. Naši zákazníci svojí štědrostí opakovaně dokazují, že sbírky pro potřebné mají svůj smysl. Jsme proto moc rádi, že jsme se mohli stát partnerem letošního ročníku sbírky Školákům od srdce. Věříme, že zákazníci Tesco na vybraných 76 prodejnách podpoří tuto dobročinnou akci a zjednoduší tak začátek školního roku mnoha rodinám a dětem, které tuto pomoc potřebují,“ upřesňuje Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Přesný seznam vybraných poboček sítě hypermarketů Tesco i potřebného školního vybavení naleznete na TN.cz.

Inspirující tradice „krabicových sbírek“

Diakonie ČCE už 12. rokem pořádá v předvánočním období Krabici od bot, sbírku pro děti, které moc vánočních dárků nedostávají. V Krabici od bot dárci každoročně darují kolem 50 000 krabic a tři miliony korun na dlouhodobou pomoc.

V březnu 2022 Diakonie spojila síly s TV Nova ve sbírce Krabice od srdce a za jeden víkend shromáždila 30 000 krabic pro radost dětem ukrajinských uprchlíků.

Spolupráce pokračuje nyní v nové sbírce Školákům od srdce, která chce pomoci dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí. Propagaci a produkci sbírky financuje TV Nova, Diakonie se stará o dobrovolníky a příjemce pomoci.

Staňte se dobrovolníkem

Právě dobrovolnická pomoc je stále vítána. Diakonie hledá jednotlivce i skupiny (sbory, skupiny mládeže apod.), kteří pomohou s výběrem pomůcek přímo v hypermarketech nebo se zapojí při náseldné distribuci vybraných dárků potřebným. Další podrobnosti zjistíte na webu. Hlásit se můžete také prostřednictvím tohoto dotazníku nebo e-mailem na %dBvR9ke-_FBU196LTqsR9ef4.kmb.