Roma Pride připomene, že Romové jsou hrdý národ

8. listopadu 2016
Roma Pride připomene, že Romové jsou hrdý národ
8. listopadu 2016 - Roma Pride připomene, že Romové jsou hrdý národ

Připomínka romské hrdosti Roma Pride se v neděli 2. října uskuteční v Praze a dalších evropských městech. Cílem akce je upozornit na situaci romské menšiny ve společnosti. Letošní ročník se zaměřuje na problematiku popírání romského holocaustu.

Roma Pride se v Praze koná popáté. Ve stejném termínu se uskuteční i v dalších městech Evropy, v každém z nich připomíná aktuální téma v dané zemi. Čeští Romové chtějí upozornit především na to, že se stále častěji ozývají hlasy popírající romský holocaust.

Akci pořádá Evropské protirasistické hnutí EGAM, jehož členskou organizací v Česku je sdružení Konexe, společně s Českobratrskou církví evangelickou a Nízkoprahovým klubem Husita.

Program:

14:00 Slavnostní zahájení v kostele Českobratrské církve evangelické Martin ve Zdi (Martinská 8) s romským kazatelem Vojtěchem Vagajem a evangelickým farářem pro menšiny Mikulášem Vymětalem, zazpívá soubor Amare Čhave

15:00 Program na Staroměstském náměstí: vystoupení tanečního souboru Amare Čhave, proslovy romských osobností a aktivistů na téma Co je za námi a před námi?

17:00 Program v Komunitním centru na Žižkově (náměstí Barikád 1): cirkus Abrafrk – divadelní představení pro děti i dospělé, promítání dokumentu Několik Let o blokádě prasečí farmy na místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku, diskuze na téma Popírání romského holocaustu, raperský soubor De La Negra a romská zábava na závěr

Kontakt: Mikuláš Vymětal (farář ČCE pro menšiny) 731 473 457, mikulas.vymetal@seznam.cz