Radioreport Proglasu: Marie Provazníková, moudrá žena od Oděsy

9. února 2024

U mikrofonu rádia Proglas přivítal emeritní synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý Marii Provazníkovou - kazatelku, která spravuje evangelický sbor v české krajanské vesnici na Ukrajině. Srdečně zveme k poslechu.

Radioreport Moudrá žena od Oděsy
9. února 2024 - Radioreport Proglasu: Marie Provazníková, moudrá žena od Oděsy

"Marie Provazníková, Češka, celý dosavadní život prožila na Ukrajině, je farářkou evangelické církve ve vesnici Veselinivka, asi 130 km severně od Oděsy.

Ač není nejmladší, ročník 1943, vydala se na sklonku roku 2023 do Čech na návštěvu dcery a vnoučat. Jaká byla cesta? Jaké to je vyjíždět autobusem z krásné Oděsy, na kterou padají ruské bomby? Jaké to bylo na hranicích? Má válka v její zemi vliv na dostatek a dostupnost základních potravin? Jak ve válečném čase tlumočí Boží slovo ve shromáždění sboru? A co vyřizuje nám, kdo zatím smíme žít v míru?  Na to se ptá Daniel Ženatý."

Celý rozhovor je k poslechu zde

zdroj: Proglas.cz