Rádio Proglas: pohled do zákulisí vzniku nového zpěvníku

8. června 2022

U mikrofonu rádia Proglas se sešli emeritní synodní senior Daniel Ženatý a koordinátor vydání nového evangelického zpěvníku Pavel Hanych. Právě nový zpěvník byl ústředním tématem jejich rozhovoru. Srdečně zveme k poslechu.

Proglas nabídl pohled do zákulisí vzniku nového zpěvníku
8. června 2022 - Rádio Proglas: pohled do zákulisí vzniku nového zpěvníku

Jak zpěvník vznikal a co obnášela rozhodnutí o případných úpravách textů nebo písňových melodií? Co způsobilo, že se do finálního výběru některé písně nedostaly? Proč se nakonec publikace netiskla v Číně nebo co na poslední chvíli zkomplikovalo agendu autorských práv? A jak odpověděl Jiří Suchý na dotaz, zda můžeme zařadit jednu z jeho modliteb...?

..."pod pokličku" příprav evangelického zpěvníku, který vyšel v závěru roku 2021, dává ve vysílání Dopoledne s Proglasem nahlédnout koordinátor vydání Pavel Hanych. Celý rozhovor najdete zde.