Předsedou Ekumenické rady církví v ČR se stal Daniel Ženatý

7. července 2017

Novým předsedou Ekumenické rady církví v ČR je od 1. července 2017 synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý. Daniel Ženatý, který do 30. června 2017 zastával funkci 1. místopředsedy ERC, se stal automaticky předsedou ERC poté, co předchozí předseda ERC Daniel Fajfr rezignoval na svou funkci.

Předsedou Ekumenické rady církví v ČR se stal Daniel Ženatý
7. července 2017 - Předsedou Ekumenické rady církví v ČR se stal Daniel Ženatý

Novým předsedou Ekumenické rady církví v ČR je od 1. července 2017 synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý. Daniel Ženatý, který do 30. června 2017 zastával funkci 1. místopředsedy ERC, se stal automaticky předsedou ERC poté, co předchozí předseda ERC Daniel Fajfr rezignoval na svou funkci.

Daniel Fajfr sloužil ve funkci předsedy ERC od 28. listopadu 2013 a ve funkci 1. místopředsedy ERC od 26. listopadu 2009. Velice děkujeme Danielovi Fajfrovi za jeho více než sedmiletou službu v předsednictvu ERC. Danielovi Ženatému i Danielovi Fajfrovi přejme hojné Boží požehnání v osobním životě a v jejich nadcházející službě.