Pozvánka na Kirchentag

23. března 2023

Zveme na výpravu Ekumenické rady církví v ČR na 39. německý Kirchentag 7.–11. června v Norimberku.
Termín pro podání přihlášek je prodloužen do 29. března.

Pozvánka na Kirchentag
23. března 2023 - Pozvánka na Kirchentag

Kirchentag zahrnuje koncerty, přednášky, práci s Biblí, modlitby, bohoslužby, divadelní a pohybová vystoupení, výstavy atd. Koná se pravidelně od roku 1949, zpravidla trvá pět dnů: od středečního zahájení až po závěrečnou nedělní bohoslužbu. Pravidelně se na Kirchentag sjíždí na 100 tisíc návštěvníků z celého světa.

Téma letošního setkání: „Naplnil se čas.“(Mk 1,15) Doufat. Konat.

Společnou výpravu českých účastníků organizuje Ekumenická rada církví, součástí festivalového programu tak bude i její stánek o pomoci církví sdružených v ERC Ukrajině a tradiční česko-německý večer s občerstvením. Cena pro účastníky výpravy ERC je také letos ze strany německých organizátorů snížená. Samozřejmostí je společná doprava autobusem z Prahy do Norimberku a zpět (orientační odjezd na Kirchentag bude ve středu 6. června v 11 hodin z Prahy, odjezd zpět pak po skončení závěrečné bohoslužby v neděli 11. června).

Oproti minulým ročníkům Kirchentag letos nezajišťuje ubytování v rodinách. Nabízíme proto pouze ubytování ve školách – karimatku, spacák a jídelní potřeby včetně hrnečku je nutno vzít s sebou. Součástí ubytování jsou snídaně, ostatní stravu si účastníci zajišťují sami. Účastníci Kirchentagu, kterým ubytování ve školách nevyhovuje, si mohou sami zajistit ubytování jinde. V úvahu připadají norimberské hotely či penziony (https://www.kirchentag.de/unterkunft), počítat ale musejí s tím, že volných míst nebude mnoho. Další možností je ubytování v kempu (https://www.kirchentag.de/unterkunft/camping). Poslední možností pak je zajištění individuálního ubytování v soukromí (https://unterkunft-kirchentag.de/), ovšem i zde je potřeba počítat s tím, že poptávka vysoce převyšuje nabídku. Cenu individuálně zajištěného ubytování si účastník hradí sám, není součástí účastnického poplatku, který vybírá ERC.

Poplatek za účastníka vybíraný Ekumenickou radou církví zahrnuje vstupenku na Kirchentag, která zároveň slouží během konání Kirchentagu jako jízdenka po Norimberku, ubytování, 4× snídani, občerstvení během česko-německého večera a společnou dopravu autobusem. V ceně poplatku není zahrnuto cestovní pojištění. Výše poplatku pro účastníka se liší podle toho, zda se hlásí samostatně, nebo jako součást skupiny:

• ve skupině 7 a více osob je cena za jednoho účastníka 1.900 Kč,
  • ve skupině 3 až 6 osob je cena za jednoho účastníka 2.000 Kč,
  • pro dvoučlenné skupiny a pro jednotlivce je cena za jednoho účastníka 2.200 Kč.

Veškeré informace si můžete také stáhnout v připraveném letáku, jehož součástí je i papírová přihláška pro ty, kteří se nemohou nebo nechtějí přihlašovat elektronicky (papírovou přihláškou je však možné přihlásit pouze jednotlivce, nikoli skupiny).

Přihlášky zasílejte do 29. března dle pokynů na webu www.ekumenickarada.cz/ktg2023.

kirchentag 2023 (1)