Postní sbírka pro Zátarí

19. března 2018

V jordánském uprchlickém táboře Zátarí plyne čas pomalu. Lidé, které z domovů vyhnala válka v Sýrii, tu tráví mnohdy už šestý rok. Diakonie Českobratrské církve evangelické jim pomáhá od roku 2012.

Postní sbírka pro Zátarí
19. března 2018 - Postní sbírka pro Zátarí

V rekvalifikačních kurzech se mladí mohli naučit šít nebo pracovat s počítačem. Podporujeme ženy, které zažily násilí, a nabízíme volnočasové aktivity pro děti. Pomáháme dětem a mladým lidem vyrovnat se se zážitky z války i životem v táboře.

V Zátarí žije víc lidí než ve Zlíně. Víc než polovina z nich jsou děti a mladiství, ale jen každé druhé dítě může chodit do školy. Nejmladší děti se narodily už do syrské války a zatím vůbec nepoznaly, co to je žít v míru. Trpí nudou, nedostatkem podnětů a strachem. Diakonie pro děti v Zátarí zajišťuje psychologickou pomoc, hry a skupinové aktivity, které jim pomáhají zmírnit trápení a rozvíjet se i v omezujících podmínkách tábora. Pořádá také setkání mladých lidí, kde se řeší témata, jako poznání a zvládání emocí, vztah k vrstevníkům, vztahy s dospělými, konflikt a mír nebo budoucnost. Do pomoci se zapojují i obyvatelé tábora jako dobrovolníci. Vše se odehrává v komunitním centru Peace Oasis.

Právě toto místo, kde se lidé scházejí, chce Diakonie rozšířit o knihovnu a kavárnu a získat tak další prostory. Díky tomu budeme moci pomáhat více lidem. Pomozte nám vybudovat oázu míru uprostřed uprchlického tábora.

Více informací na https://postnisbirka.diakonie.cz/.