Postní sbírka podpoří vzdělávání nejchudších dětí v Libanonu

19. února 2024

V postním období před Velikonocemi probíhá celocírkevní sbírka na pomoc dětem a mladým lidem z chudých syrských a libanonských rodin. Pomůže uhradit školní potřeby, vydatné svačiny, knihy, výlety do přírody nebo podpoří dětský sbor.

Postní sbírka podpoří vzdělávání nejchudších dětí v Libanonu
19. února 2024 - Postní sbírka podpoří vzdělávání nejchudších dětí v Libanonu

Postní sbírka začala 14. února 2024 a potrvá během celého postního období. Každoročně ji pořádá Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Letos bude pomáhat potřebným dětem, školákům a mladým studentům ve vzdělání ve škole a školce komunitního centra Tahaddi v jižní části Bejrútu (Libanon), kam chodí děti z chudých syrských a libanonských rodin. Výtěžek sbírky pomůže uhradit například školní potřeby, vydatné svačiny, knihy, výlety do přírody nebo podpoří dětský sbor.

"Kvůli přetrvávající ekonomické a politické krizi v Libanonu jsou stále nedostupné nebo velmi drahé věci denní potřeby, potraviny či pravidelné dodávky elektrické energie. Rovněž státní vzdělávací systém se nachází v hluboké krizi a problémech. Dobré vzdělání s lepší vyhlídkou dobré práce přitom představuje možnost pro chudé Syřany i Libanonce získat tolik potřebnou naději do dalších dní. Proto Humanitární středisko Diakonie ČCE dlouhodobě spolupracuje a podporuje komunitní centrum Tahaddi, které zajišťuje vzdělávání dětí a mladých dospívajících. Potřebným rodinám navíc poskytuje zdravotní, psychosociální a též potravinovou pomoc. Dary ze sborů ČCE v rámci Postní sbírky v roce 2023 podpořily toto skvělé centrum částkou více než 600 tisíc korun," přibližují organizátoři sbírky.

Dary lze posílat prostřednictvím platformy darujme.cz nebo nákupem Postní kuchařky či výrobků z šicí dílny centra Tahaddi
na charitativním e-shopu www.pomahejdarkem.cz.

Skola v Tahaddi

Postní sbírku pořádá Diakonie ČCE od roku 2008. Každoročně se do ní zapojí více než 100 farních sborů ČCE. V minulosti jsme společně podpořili ženy v Etiopii nebo uprchlíky v Iráku, Myanmaru, Jordánsku a Libanonu.

Více na postnisbirka.cz. Děkujeme že pomáháte s námi!