Postní sbírka 2023 pomůže komunitní školce v Libanonu

17. února 2023

Diakonie ČCE vyhlašuje další ročník postní sbírky. Výtěžek tentokrát pomůže komunitní škole a školce v libanonském Bejrútu. Sbírka bude probíhat v postním období od 22. února 2023 do Velikonoc.

Postní sbírka 2023 pomůže v Libanonu
17. února 2023 - Postní sbírka 2023 pomůže komunitní školce v Libanonu

Diakonie prostřednictvím svého Střediska humanitární a rozvojové spolupráce vyhlašuje další ročník postní sbírky. Loni vybrané prostředky mířily na pomoc Ukrajině proti ruské agresi. Letos se však s podporou vracíme do libanonského Bejrútu. Finance využijeme na podporu komunitní školy a školky v jižní části města, kam chodí děti z chudých syrských a libanonských rodin.

Věříme, že právě teď, když je pozornost i pomoc světa zaměřena jinam, potřebují lidé žijící v Libanonu naši pomoc více než kdy dříve. Tamní ekonomická a politická krize se neustále prohlubuje. V zemi kolabují dodávky elektrické energie. Běžné věci denní potřeby jsou nedosažitelné nebo dostupné pouze těm, kteří si za ně mohou dovolit zaplatit extrémně vysokou cenu. Nouze se tak nejvíc týká již tak zranitelných skupin obyvatel.

Význam vzdělání v této krizi neklesá, ale naopak roste. Sami jsme si během koronavirové pandemie ověřili, jak je důležité, aby děti a mladí lidé mohli chodit do škol. Vzdělání jim může pomoci stát se užitečnými a aktivními členy společnosti.

Sbírka bude probíhat v postním období od 22. února 2023 do Velikonoc. Akce se koná s podporou synodní rady Českobratrské církve evangelické. Více informací - včetně způsobů, jak přispět, najdete na webových stránkách www.postnisbirka.cz. Přispívat lze také prostřednictvím portálu Darujme.cz.