Postní sbírka 2022 pomůže Ukrajině

30. března 2022

V reakci na útok ruské armády na Ukrajinu se Diakonie rozhodla změnit původně avizovaný účel letošní sbírky. Výtěžek Postní sbírky 2022 pomůže lidem, které zasáhla válka. Peníze použijeme jak na přímou pomoc na Ukrajině, tak pro pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v České republice.

Postní sbírka 2022 pomůže
30. března 2022 - Postní sbírka 2022 pomůže Ukrajině

Postní sbírka v roce 2022 na poslední chvíli změnila svůj účel. Její výtěžek půjde na pomoc Ukrajině. Jak budou peníze využity, proč Diakonie účel změnila a co bude se sbírkou pro Libanon, vysvětlujeme v rozhovoru. Synodní senior Pavel Pokorný hovořil s Ivanou Dingovou ze Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

Práce Diakonie v Libanonu, kam měl výtěžek letošní Postní sbírky směřovat původně, pokračuje. I tam lidé potřebují naši podporu. Postní kuchařka, která právě vyšla, bude stále pomáhat vzdělávání dětí v Bejrútu. I vy se můžete připojit. Informace najdete na www.postnise.cz

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, prosíme kontaktujte koordinátorku sbírek Ivanu Dingovou: +420 731 621 439, ZbAq5f56LTqsR9ef4.Fz5-k4Ys.

Informace pro sbory:

DĚKUJEME, ŽE MÁTE CHUŤ SE DO SBÍRKY ZAPOJIT
Sbírku ve sborech, prosíme, uspořádejte podle svých možností jako každý rok. Shromážděné dary odesílejte přímo na transparentní účet Diakonie:

2400384700 / 2010
VS 2547xxxx - xxxx je kód vašeho sboru

Pokud potřebujete, Diakonie ráda vygeneruje QR kód, přes který mohou členové vašeho sboru do sbírky přímo přispět (obracejte se na Ivanu Dingovou, kontakt výše), případně prosíme odkazujte členy svého sboru na přímý darovací formulář Diakonie.

Více informací a materiálů k propagaci sbírky najdete také na stránkách postní sbírky v sekci "Pro sbory".

TEXT PRO OHLÁŠKY

Tento text můžete využít k informaci o sbírce během oznámení při bohoslužbách či jiných setkáních:

Sbírkou z dnešní neděle se připojujeme k tradiční Postní sbírce Diakonie. Její výtěžek letos podpoří bratry a sestry z Ukrajiny, které zasáhla ruská okupace. Ať již zůstali ve své vlasti, nebo se rozhodli pro odchod do České republiky.

Děkujeme, že na tyto lidi pamatujete v modlitbách i štědrosti.

zdroj: diakoniespolu.cz