Pohled do života evangelické fary v Přešticích

15. listopadu 2017

Dokument z cyklu Náš venkov věnující se pohledu do života a dobročinných aktivit evangelické fary v Přešticích bude mít premiéru v sobotu 18. 11. v 9:00 na ČT 2.

Pohled do života evangelické fary v Přešticích
15. listopadu 2017 - Pohled do života evangelické fary v Přešticích

Malá evangelická komunita, která existuje v Přešticích od 20. let minulého století, se v posledních patnácti letech začala s příchodem nového faráře rozvíjet. Nyní je společenstvím lidí, kteří dobrovolně provozují řadu dobročinných aktivit a poskytují je širokému okolí. Jejich posledním úspěchem bylo založení denního stacionáře Kristián (nejen) pro seniory z Přeštic a okolí. Jak se faře daří pečovat o potřebné v zemi, kde se většina obyvatel dívá na církve s nedůvěrou?

Dokument z cyklu Náš venkov věnující se pohledu do života a dobročinných aktivit evangelické fary v Přešticích bude mít premiéru v sobotu 18. 11. v 9:00 na ČT 2. Reprízy odvysílá stejný kanál ve středu 22. 11. ve 12:20 a ve čtvrtek 23. 11. v 1:15 po půlnoci.

V internetovém vysílání je možné pořad najít zde.