Pietní shromáždění na Ďáblickém hřbitově

28. června 2019

Na Čestném pohřebišti politických vězňů III. odboje se 26. června dopoledne konalo pietní shromáždění, které každoročně organizuje Sdružení bývalých politických vězňů.

Do hromadného hrobu byli po nástupu komunistů v roce 1948 tajně, v noci, doslova zahrabáváni političtí vězni, muži, ženy, děti. V slovech účastníků letošního pietního shromáždění zněla často úzkost, zda jsme dnes dost ochotni nasadit své síly vůči všemu, co by mohlo vyvolat opakování podobných hrůz.

Kytici k památníku obětí položili za Ekumenickou radu církví její předseda Daniel Ženatý a Patriarcha Československé církve husitské Tomáš Butta.