Pečovatel/ka roku 2019 zná své vítěze

6. prosince 2019

Národní cena sociálních služeb – Pečovatel/ka roku 2019 zná hlavní oceněné. Jejich jména zazněla 4. prosince během slavnostního ceremoniálu na pražské Novoměstské radnici.

Pečovatel/ka roku 2019 zná své vítěze
6. prosince 2019 - Pečovatel/ka roku 2019 zná své vítěze

Slavnostní vyhlášení nejlepších pracovnic a pracovníků z oblasti sociálních služeb se uskutečnilo ve středu 4. prosince 2019 od 13 hodin v reprezentativních prostorách pražské Novoměstské radnice.

Vlídným slovem jej provázeli patronka Národní ceny Hana Maciuchová a herec Jan Sklenář. Cílem ocenění je podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným.

Na jednotlivá ocenění jsou každoročně navrhováni mimořádní, obětaví a zodpovědní pracovníci a pracovnice sociálních služeb. Komise složená z odborníků ze sociální oblasti vybrala ty nejlepší, kteří převzali titul v kategoriích „Pečovatel/ka roku – pracovník v sociálních službách“, „Sociální pracovník“ či „Manažer sociálních služeb“. Vyhlášen byl také vítěz internetového hlasování, tzv. Ceny veřejnosti. Nominace do Národní ceny mohli zasílat za svoji favoritku či favorita samotní uživatelé služeb, rodiny a přátelé klientů nebo také spolupracovníci nominovaných.

Už 7. ročník celostátního ocenění s názvem „Národní cena sociálních služeb - Pečovatel/ka roku 2019“ společně pořádali Diakonie ČCE, jeden z nevýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb, a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

„Pečovatelky a pečovatelé představují základní pilíř sociálních služeb. Jsou to lidé, kteří stojí v první linii a jsou ve své každodenní službě nejblíže klientům,“ říká Jan Soběslavský, ředitel Diakonie ČCE. „Každoročním slavnostním oceněním chceme upozornit na poslání i na zásluhy těchto pracovníků, vyjádřit jim vděčnost a obdiv a motivovat je k další práci pro ty nejpotřebnější,“ doplňuje Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Ocenění pro rok 2019:

• František Kotil (Domov sociální péče Hagibor) v kategorii „pobytové služby“
  • Vojtěch Zikmund (Domácí hospic Vysočina) v kategorii „terénní služby“
  • Veronika Scheierová (Diakonie Valašské Meziříčí) v kategorii „ambulantní služby“
  • Robert Knebl (Oblastní charita Znojmo) v kategorii „sociální pracovník“
  • Lenka Moravcová (Pečovatelská služba Chotěboř) v kategorii „cena veřejnosti“
  • Stanislava Krejčíková (Charita Starý Knín) v kategorii „manažer sociálních služeb“

Zdroj: Diakonie ČCE/pecovatelkaroku.cz, foto: Diakonie ČCE