Pašijový příběh k domácímu poslechu

6. dubna 2020

Čtené pašije s hudbou pro vás. Postupně přidáváme.

Pašijový příběh k domácímu poslechu
6. dubna 2020 - Pašijový příběh k domácímu poslechu

PAŠIJE S OBRAZEM Pašije u Klimenta L.P. MMXX Čtení pašijí podle Lukáše, čtou Petr Vacíř, Adam Csukás a David Balcar. Hudba podle Johanna Sebastiana Bacha (písně lze najít v evangelickém zpěvníku pod čísly 323, 321, 320 a 193), na varhanní pozitiv hraje Jiřina Dvořáková Marešová, na arciloutnu Miloslav Študent, zpívá Jan Němeček. Natočeno 3.4.2020, zvuk Aleš Dvořák, obraz Jiří Maxa. Pašije z Nosislavi Pašije podle evangelisty Lukáše čtou Iva Květonová a Ondřej Macek. AUDIO 1) Markovy pašije - Václav Uhlíř a Michal Branda (Pardubice) Mluvené slovo: Michal Branda (farář pro mládež Chrudimského seniorátu) Hudba: Václav Uhlíř (varhaník a hudební pedagog) NAHRÁNO V EVANGELICKÉM KOSTELE, V PARDUBICÍCH O KVĚTNÉ NEDĚLI 2020 2) Pašijový příběh podle Matouše (pražská mládež) Namluvili členové Poradního odboru pro mládež pražského seniorátu (SOM) Františka Keprtová, Ema Pospíšilová, Kryštof Sojka a Matěj Bouček. 3) Modřanské pašije 2020 Neopakovatelný přednes potulného faráře Petra Brodského a Jitky Klubalové pro modřanský sbor, ale nejen pro něj. 4) Vinohradské pašije 2020 Markovy pašije s několika písničkami ze Svítá a básničkami od I.M.Jirouse, J.Skácela, E.Cardenala, P.Kolmačky a P.Rejchrta. 5) Pašije v Třebenicích Pašije podle Jana, čte Milena a Pavel Klinečtí, s hudebním doprovodem. 6) Pašijová bohoslužba z Brna Pašijový příběh z Markova evangelia doprovází verše Jana Zahradníčka. Čtou Jiří Gruber a Jana Hofmanová. Doporučení Petera Moreé na opravdu dobré provedení pašijí od J. S. Bacha.