Open space: sjezd (nejen) evangelické mládeže 2019

12. září 2019

Srdečně zveme na sjezd mládeže, který se koná v termínu 4.–6. října v Novém Městě na Moravě. Přináší téma vlastních hranic a otevřenosti. Hlásit se můžete do 15. září.

Open space: sjezd (nejen) evangelické mládeže 2019
12. září 2019 - Open space: sjezd (nejen) evangelické mládeže 2019

Církev jako otevřený prostor?

Být takovým otevřeným prostorem. Toužíme po tom a zároveň nás to děsí. Jak být otevřeni druhým a přitom si ohlídat své individuální hranice? Kolik prostoru máme pro druhé? Jak hodně se necháváme uvěznit ve své sociální bublině? Co nás ohrožuje tuto bublinu opustit? A chceme ji vůbec opustit, není nám tam až příliš dobře?

Vesmír, otevřený prostor, který působí bez hranic. Ale člověk ty hranice hledá a pokouší se je překonávat. Stále někam posouvat. Máme nové a nové sportovní rekordy. Vzdálenosti se zkracují, komunikace zrychluje. Média vytváří obraz o společnosti. Jsou témata, která hýbou společností. Ty kontroverzní se stávají pastvou pro populistické politiky. Jak se bránit a nenechat se semlít?

Jakou v tom všem hraje roli církev? Má co nabídnout dnešnímu člověku? Přichází s východisky, nabízí své výhledy?

Open space jako velká kancelář, kde se to hemží lidmi. Je nás na světě hodně, jsme různí, žijeme v odlišných podmínkách. Využíváme odlišné zdroje. Jsme si vědomi odpovědnosti, kterou neseme? Za planetu Zemi, za druhé, za sebe? Jak se dnes orientujeme v dnešním světě?

...otázky, na které budeme společně hledat odpovědi od 4. do 6. října v Novém Městě na Moravě. V rámci programu se můžete těšit na zajímavé hosty (Jinřich Šídlo, Jiří Mrázek, Hana Seho, Pastoral Brothers...), přednášky a diskuse, workshopy a dílny, film, různá vystoupení, společné písně, meditace a modlitby.

Více informací naleznete na www.sjezd2019.cz.