Ondřej Kolář: Naivní modlitba?

3. května 2022

Úvahu z cyklu "Slovo na doma" přináší farář z Prahy – Kobylis Ondřej Kolář. Srdečně zveme k poslechu.

Ondřej Kolář:
3. května 2022 - Ondřej Kolář: Naivní modlitba?

"Občas zaslechnu názor, že prosby k Bohu jsou vlastně trapné a nedůstojné, že jsou projevem dětinské a naivní víry. Prý je potřeba propracovat se k dospělé a zralé víře, která už Boha o nic neprosí a jen se odevzdává jeho vůli..."

Jenže Ježíš nemluví k modlitebním přeborníkům, ti povzbuzovat nepotřebují. Jeho slovo platí nám. - Když se právě modlit nechceme, nemůžeme nebo neumíme...

Ke krátké úvaze nad modlitbou – třeba uprostřed bezesné noci – zve farář z Prahy Kobylis Ondřej Kolář.