Daniel Ženatý a Adam Csukás se setkali u mikrofonu rádia Proglas

10. listopadu 2023

Emeritní synodní senior Českobratrské církve evangelické pozval do studia rádia Proglas církevního právníka a právního historika Adama Csukáse. Řeč byla nejen o nedávném výročí 70 let od první ordinace žen v ČCE.

70 let
10. listopadu 2023 - Daniel Ženatý a Adam Csukás se setkali u mikrofonu rádia Proglas

"Adam Csukás je právník Českobratrské církve evangelické. Specializuje se na církevní právo a církevní dějiny. A kromě toho je to také vtipný mladý muž. V čase sedmdesátého výročí ordinace žen v této církvi procházel archivy, četl dokumenty, pomáhal utvářet ucelenější obraz o tom, jak se rozhodnutí udělit ženám ordinaci rodilo. Poví nám význam slova ordinace v protestantské tradici.

Vypráví o tom, jak to vše souviselo se společenskou situací a s tehdejším postavením ženy ve společnosti. Dostali jsme až do Vídně, do časů před první světovou válkou."   

Celý rozhovor je k dispozici v archivu rádia Proglas (zde)

zdroj: Rádio Proglas

Zajímá vás dění v církvi?

Máte rádi celocírkevní akce? Chcete vědět o akcích v Bělči, Chotěboři či jinde? Jezdíte na akce pro laiky nebo pro rodiny s dětmi?
Nechte si na svůj e-mail zasílat informace, které vás zajímají.