Modlitba za Ukrajinu se koná v neděli 12. února

10. února 2023

Další setkání iniciativy Modlitba za Ukrajinu se koná v neděli 12. února 2023 od 15.00 hodin u velvyslanectví Ukrajiny. Kromě modlitebního setkání má tentokrát i charakter společného pochodu k velvyslanectví Ruské federace.

Modlitba za Ukrajinu se koná v neděli 12. února
10. února 2023 - Modlitba za Ukrajinu se koná v neděli 12. února

Téměř přesně před rokem, 13. února 2022, se představitelé iniciativy poprvé veřejně sešli, aby se společně s dalšími příchozími modlili za mír pro Ukrajinu. O jedenáct dní později začala ruská agrese. Lidem na Ukrajině přinesla nezměrné množství bolesti, utrpení a lidských obětí, ale znamenala též zvýšení represí a zostření diktatury v Ruské federaci.

Veřejná shromáždění s modlitbami se konala pravidelně po celý uplynulý rok. "Po roce se vracíme k pochodu od velvyslanectví Ukrajiny k velvyslanectví Ruské federace. Začneme v neděli 12. února v 15.00 hod. u velvyslanectví Ukrajiny a po cca půlhodině budeme pokračovat k velvyslanectví Ruské federace," zvou organizátoři. Na obou místech proběhne modlitba za oběti války, za vytrvalost v solidaritě s Ukrajinou a za spravedlivý mír pro Ukrajinu.

Promluví:

• zástupce velvyslanectví Ukrajiny,
  • Věra Roubalová z iniciativy Babičky bez hranic,
  • Jiří Schneider, synodní kurátor Českobratrské církve evangelické,
  • fotograf Vojtěch Dárvík Máca
  • a další hosté...

Aktuální informace najdete také na facebookové stránce události

(foto: Tereza Jiroušková)