Modlitba za domov 2021

22. října 2021

15. ročník kulturně - duchovního festivalu pro celou rodinu Modlitba za domov proběhne 28. října 2021 od 15.00 v v nově vybudovaném Kostele Krista Spasitele v Praze 5 na Barrandově.

Modlitba za domov 2021
22. října 2021 - Modlitba za domov 2021

Tak jako každý rok, připomene i letos Ekumenická rada církví v ČR spolu s dalšími lidmi dobré vůle 28. říjen, Den vzniku samostatného Československa, tradiční Modlitbou za domov.

Vlastní Modlitba za domov proběhne 28. října 2021 od 15.00 hod. v nově vybudovaném Kostele a komunitním centru Krista Spasitele v Praze na Barrandově a jejím hlavním tématem bude naděje. Na programu ČT 2 ji také živě odvysílá Česká televize.

Hudebními hosty budou Igor Orozovič a Vladimír Javorský, které doprovodí Mirek Kemel & band. Komponovaný pořad se zajímavými hosty budou moderovat Lucie Výborná a evangelický farář Jaroslav Pechar. Pozvání do pořadu přijali MUDr. Anna Kočovská a Gisela Younisová, které pracovaly na covidových odděleních, biskup Tomáš Holub a teolog Pavel Černý a zástupci komunity na Barrandově farář Josef Ptáček a Jakub Černý.

Doufáme, že Vám Modlitba za domov přinese naději a že se spolu s námi spojíte v modlitbě i v zamyšlení nad slovy Ježíše Krista: „Já jsem s vámi“, která dala letošnímu ročníku jeho motto.

Ve čtvrtek 28. října se bude od 14 do 19.00 hod. zároveň konat doprovodný program pro celou rodinu v Komunitním centru Krista Spasitele (Grussova 1274/6, Barrandov). Těšit se můžete na výrobu dřevěných hraček a dílničky (14.00 až 16:30), divadélko Papírová Pimprlata (16.30 až 17.00) a od 19.00 na koncert kapely Jefferson.

Srdečně vás zveme k účasti na Modlitbě za domov. Vstup na všechny části Modlitby za domov je zdarma.

Akce se koná s podporou Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s dalšími partnery. Více informací najdete na webové stránce www.modlitbazadomov.cz.

Ekumenická rada církví zároveň oslovuje i letos sbory, farnosti a společenství všech církví s následující výzvou:

Spojme se společně o nedělích 24. a 31. října po celé republice v modlitbách za náš domov, a také ve slovech díků za Boží blízkost v těžkých časech, které nám bylo dáno prožívat. Pokud můžete, zařaďte do pořadu nedělní bohoslužby v tento den následující modlitbu:

Všemohoucí Bože,

tvůj Syn a náš Pán Ježíš Kristus nám slíbil, že s námi bude po všechny dny až do skonání věku. Děkujeme ti za jeho blízkost, zvláště v těžkých časech.

Prosíme tě za náš domov a za naši zemi. Naplňuj ji svou láskou a svým Duchem a dej, abychom v ní dokázali být tvůrci pokoje, abychom ve tvém jménu překonávali všechno, co nás rozděluje, nacházeli cestu ke svým bližním a měli srdce otevřené pro potřebné.

Prosíme o to, skrze Krista, našeho Pána.

Amen.

(zdroj: Ekumenická rada církví v ČR)