Místa reformace – poznávej, přidávej, navštěvuj

5. dubna 2018

Nově vznikající web „Místa reformace“ chce nabídnout přehled míst souvisejících s reformačním hnutím – kostely a jiné budovy, ale také hřbitovy, památníky, místa událostí, náhrobky či výtvarná díla. Web je možné používat i mobilně, se zapnutou GPSkou se vám na vašich cestách ukážou místa v okolí. Podívejte se a vyzkoušejte.

Místa reformace – poznávej, přidávej, navštěvuj
5. dubna 2018 - Místa reformace – poznávej, přidávej, navštěvuj

Autorem projektu je Martin Fér. „Web je na svém začátku, spoustu míst je potřeba doplnit, někde chybí informace a zařazení, někde aktuální fotografie. Příspěvky může přidávat a upravovat každý zaregistrovaný uživatel. Zvu vás tedy ke spolupráci. Registrace je jednoduchá a po ní už se můžete zapojit. Nebojte se toho. Vítána jsou zejména místa ne úplně známá – třeba různé pomníčky připomínající dobu toleranční a podobně. Ale nyní v počátcích chybí ještě i známější místa. Rádi bychom zmapovali památky od těch nejstarších až po moderní,“ říká Fér a doplňuje:

„Pokud předáte informaci dál, budu rád. Na webu jsou k dispozici i bannery k použití třeba na vašem webu. Pokud byste se chtěli zapojit výrazněji jako editoři (např. na doplňování informací o osobnostech), napište mi. Za připomínky a návrhy k webu budu samozřejmě rovněž vděčný.“

www.mistareformace.cz