Miloš Rejchrt pro DVTV: Doba, kdy jsme věci promýšleli, je pryč

12. ledna 2022

Evangelický farář, někdejší disident, topič a mluvčí Charty 77 vystoupil v pořadu DVTV.

Miloš Rejchrt pro DVTV:
12. ledna 2022 - Miloš Rejchrt pro DVTV: Doba, kdy jsme věci promýšleli, je pryč

„Dneska stačí mít dojem, z něj si udělat názor a za tím si stát. A přitom ten názor není podložený ničím jiným než city a emocemi. Zpátky do doby, kdy jsme věci promýšleli, se musíme prokutat. A nevidím jinou cestu než vzdělání,” říká pro DVTV evangelický farář Miloš Rejchrt.

V pořadu hovoří o časech Charty 77, o době normalizace a perzekucí, o lidské duši a vzájemné pomoci i o nutnosti poctivě hledat pravdu. Celý díl je ke zhlédnutí zde.

Zdroj: DVTV/Akluálně.cz