Lidé se spojí ke vzpomínce na oběti dopravních nehod

14. listopadu 2017

Při shromážděních v Praze a Plzni budou lidé o dvou listopadových nedělích vzpomínat na ty, kdo se nevrátili ze svých cest. V České republice se akce ke Světovému dni obětí dopravních nehod konají již po desáté.

Lidé se spojí ke vzpomínce na oběti dopravních nehod
14. listopadu 2017 - Lidé se spojí ke vzpomínce na oběti dopravních nehod

Při shromážděních v Praze a Plzni budou lidé o dvou listopadových nedělích vzpomínat na ty, kdo se nevrátili ze svých cest. Symbolický řetězec akcí zahájí v neděli 19. listopadu v 11 hodin pietní akt u Památníku obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1 v Praze 4 na Chodově (za parkovištěm čerpací stanice Mol pod pěší lávkou přes dálnici z ulice Kloknerova). Organizují ho členové a spolupracovníci Českého sdružení obětí dopravních nehod. V západních Čechách se pak lidé shromáždí v 15 hodin k ekumenické bohoslužbě Na památku obětí dopravních nehod v naší dosud jediné dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně (odpočívadlo na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu).

O týden později, v neděli 26. listopadu od 14:30 hodin, se uskuteční ještě ekumenická bohoslužba v evangelickém kostele v Moravské Chrastové. V České republice se akce ke Světovému dni obětí dopravních nehod konají již po desáté.

Vrátit čas nedokážeme. Vrátit životy neumíme. Ale můžeme při sobě stát, navzájem si pomáhat a vědět, že nikdy nejsme sami. Ani v těch nejhorších chvílích, kdy bolí i dýchat. Hodně věcí nemůžeme, ale být tu pro sebe navzájem, ano.