Letos uplyne 70 let od první ordinace žen v ČCE. Zveme na oslavu

17. srpna 2023

Setkání proběhne v sobotu 21. října 2023 od 10 do 17 hodin v Poděbradech, tedy v místě, kde v roce 1953 došlo k prvnímu pověření evangelických kazatelek ke službě slova a svátostí. Připraven je program pro všechny generace.

Letos uplyne 70 let od první ordinace žen v ČCE. Zveme na oslavu
17. srpna 2023 - Letos uplyne 70 let od první ordinace žen v ČCE. Zveme na oslavu

Pořad bohoslužby 21. října (ke stažení PDF)

Rádi bychom vás pozvali na mimořádnou událost, při které si připomeneme 70 let od první ordinace žen v Českobratrské církvi evangelické.

Protože připravujeme i společný oběd, velmi nám usnadníte organizaci, pokud svůj zájem zúčastnit se, vyjádříte předběžnou registrací na webu e-cirkev.cz/zeny70 – buď sami za sebe, nebo za celou skupinu účastníků (například sbor). A to nejlépe do konce srpna 2023. Děkujeme!

Bohoslužba, divadlo, koncert i překvapení

A na co se můžete těšit? V 10.00 hod. začneme společnou bohoslužbou s večeří Páně. Povede ji farářka z Ostravy Ewa Jelinek.

Odlehčená talkshow napříč generacemi představí ženy v církevní službě. V rámci dopoledního programu se u jednoho mikrofonu sejdou zástupkyně těch nejzkušenějších i těch služebně nejmladších ordinovaných žen v ČCE.

Společným obědem se otevře „zahradní slavnost“ s multižánrovým programem, kde si na své přijdou mladí i staří. Rozhodně si nenechte ujít zábavné překvapení z historie, které se chystá přibližně na 13.30 hod., a opravdu bude stát za to!

Hned po něm, asi od 14.00 hod. se představí skvělé divadelní uskupení Drak N‘ Roses ze Soběslavi, tvořené loutkářem Janem Růžičkou, farářem Richardem Dračkou a souborem jejich loutek. Zahrají představení pro děti i dospělé.

Od 15.00 hod. se zahradou poděbradského evangelického sboru rozezní něžné i hluboké folkové a folkrockové tóny zpěvačky a písničkářky z Valašského Meziříčí Lucie Redlové.

V průběhu dne bude také možné podpořit myšlenku Fair Trade nákupem z Obchůdku Jednoho světa

Tak neváhejte a přijeďte do Poděbrad! Třeba rovnou i se svými sbory, rodinami či přáteli.