Letní číslo časopisu Český bratr ke čtení on-line

31. srpna 2021

„Rodinou se zaklíná kdekdo, od pravicových extremistů po bigotní křesťany. Pojem rodina je štít, kterým lze hájit téměř jakoukoliv pozici. Rodina je přece nedotknutelná. Není mezi lidmi ničehož cennějšího,“ píše šéfredaktorka Adéla Rozbořilová v úvodníku letního dvojčísla časopisu Český bratr. A zve ke čtení tradičně rozmanitých témat.

Letní číslo časopisu Český bratr ke čtení on-line
31. srpna 2021 - Letní číslo časopisu Český bratr ke čtení on-line

S psychologem Ivanem Ryšavým si povídala redaktorka Jana Plíšková. O proměnách rodiny, o necírkevních sňatcích v církvi, i o rozvodech, kterými mnoho dnešních svazků končí. Nad fenoménem příbuzenských vztahů v církvi a nad pojmem „evangelická rodina“ se pozastavila Daniela Ženatá. A do jaké míry vlastně funguje církev jako rodina – může důležité rodinné vazby a zázemí církevní společenství v něčem nahradit? Jeden takový apel zaznívá i v „Otevřeném dopise církvi“ z ústeckého seniorátu.

To a mnoho dalšího najdete na webu www.ceskybratr.cz.

Pro předplatitele je to zároveň neklamná známka toho, že zářijové číslo už je v sazbě a brzy poputuje do tiskárny a odtud do vašich schránek.

Přejeme vám příjemné čtení!